• TEL: 021-66723241-66704771
  • CELL: 09121134158
الماس تراشکاری

الماس تراشکاری

الماس تراشکاری|هرگونه ابزاری که در فرایندهای ماشین کاری برای برداشتن براده از روی قطعه کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، ابزار برشی می‌گویند. ابزارهای برشی می‌توانند تک نقطه‌ای یا چند نقطه‌ای باشند.ابزارهای تک نقطه‌ای برای عملیاتی مانند:تراشکاری و ابزارهای چند نقطه‌ای برای عملیات‌هایی مانند: سوراخکاری و فرزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرند .الماس تراشکاری یا همان اینسرت تراشکاری یکی از ابزار مهمدر صنعت تراش و سی ان سی و صنعت قالب سازی و قطعات و برش انواع فلزات سخت و نرم میباشد .
نمونه ای از اینسرت ها و تیغچه ها
جنس ماده ای که برای ابزار برشی انتخاب می‌شود همواره باید سخت تر و مستحکم تر از جنس ماده ای باشد که تحت ماشین کاری قرار می‌گیرد، همچنین این ابزار باید مقاومت حرارتی قابل قبولی نیز داشته باشند تا به هنگام ماشین کاری و ایجاد حرارت سریعاً فرسوده نشوند . برای اینکه بتوان مواد از جنس‌های مختلف را دقیق و ساده تراشید، لازم است که از ابزارهای برشی مناسبی استفاده کرد تا در عملیات ماشین‌کاری با انتخاب درست جنس قطعة کار و جنس ابزارهای براده‌برداری، عمر مفید ابزار برشی خود را افزایش دهیم و کیفیت قطعه کار خود را بالا ببریم.
بهراد صنعت پارس با سال ها تجربه در خصوص واردات انواع الماس و اینسرت تراشکاری با برند های اصلی و با کیفیت اماده ارائه خدمات و تامین انواع سایز و گرید الماس تراشکاری برای تمامی صنایع مصرفی میباشد .
اینسرت تراشکاری دو نوع میباشد.
1- اینسرت تعویض شو
2- اینسرت جوشی
اینسرت تعویض شو که به وسیله نگدارندها با زاویه های متفاوت در طول و قطرهای مختلف کارباید و HSS (هلدرهای داخل تراش ، رو تراش ، گام زنی ، برش ، شیار ) جهت براده برداری مورد استفاده قرار میگیرد.
اینسرت تراشکاری تعویض شو 4 ویژگی نسبت به اینسرتهای جوشی دارد که بسیار مهم و به شرح زیر می باشد.
اینسرتهای تعویض شو به چند دسته با کار بردهای مختلف تقسیم میشود : تراشکاری ، گام زنی ، برشکاری ، شیار زنی ، R
1- شکل هندسی اینسرت که در شکلهای مختلف جهت براده برداری قطعات خاص در نظر گرفته شده و از هر شکل هند سی در چندین سایز و ابعاد ساخته شده است .
2- با توجه به شکل هند سی و زاویه اینسرتها نوع براده برداری متفاوت می باشد . براده شکن اینسرتهای تعویض شو تاثیر بسیاری در کیفیت و سطح پرداخت قطعات دارد که با کد های خاص نوع براده شکنها بر روی اینسرتها مشخص می باشد.
4- اینسرتهای تعویض شو گریدهای مشخصی مثل ( P20-P30 ) از چه مقدار سختی برخوردار و برای چه نوع آلیاژ و یا آلیاژهایی تولید شده اند .
کد گریدهای اینسرتهای بر روی بسته ها- استیل M- فولادP - چدن K - المنیومN - سوپر آلیاژS - فولاد بسیار سخت 60 راکول سختی H - و تولید کنندی هر برندی کد مخصوص آن شرکت را روی اینسرتها مشخص کرده تا اپراتور به راحتی از اینسرت مورد نیاز استفاده کند.
استفاده از اینسرتهای تعویض شودر مقایسه با اینسرتهای جوشی که باید به وسیله اپراتور بر روی قطعه فولادی تنظیم و جوش داده و در ادامه کار بعد از کند شدن اینسرت جوشی توسط اپراتور باید تیز شود همین عامل دقت ، کیفیت و سطح پرداخت را به حداقل میرساند ولی اینسرتهای تعویض شو سرعت ، دقت و کیفیت سطح پرداخت بهتری را نسبت به اینسرتهای جوشی ارائه میدهد و مهم تر از همه تایم ماشینکاری هر قطعه به حداقل میرسد .
انیسرتهای تولید شده محصول شرکتهای اوپایی ، امریکایی ، اسیایی به شرح زیر میباشند.
SANDVIK -SECO-KENEMETAL-ISACAR-WALTER-ARNO-DIJT-durcarb-MITSUBISHI-CERAMETAL-TIZIT-SUMITOMO-ingersoll-PRAMET-KOROLOY-ZCC-SANDHOG-taegutec-LAMINA
اماده همکاری با صنایع نظامی صنایع نفتی صنایع پتروشیمی کشتیرانی خودرو سازی قطعه سازی هوا فضا مپنا واگن سازی هواپیما سازی ریلی نیروگاهی کارگاهای تراشکاری قالبسازی وغیره
بهراد صنعت پارس بورس ابزارهای تراشکاری و قالبسازی NC-CNC


اینسرت تراشکاری
اینسرت تراشکاری

  • مقالات

TEL : 021-66723241-66704771
Fax : 021-66723241-66704771
Instagra: Behradsanatpars
Email: info [at] bsp-tools.com

فروشگاه بهراد صنعت پارس
© Copy right 2022 | تمامی حقوق متعلق به شرکت بهراد صنعت پارس می باشد